ODLC-45A-500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ODLC-45A-500
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 54-90V 500MA
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Isolation :
3.75kV
Size / Dimension :
4.37Lx3.03W x 1.12 H 111.0mmx77.0mmx28.5mm
Type :
Constant Current
Voltage - Output :
54V~90V
Topology :
AC DC Converter
Series :
OLDC-45 (45W)
Ratings :
IP67
Dimming :
Analog, PWM
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Termination Style :
Wire Leads
Efficiency :
85%
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Feature :
SCP
Power (Watts) :
45W
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - Output (Max) :
500mA
Operating Temperature :
-20°C~85°C