OC35506P-FNF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OC35506P-FNF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
CBRS LOW PIM OMNIDIRECTIONAL ANT
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Height (Max) :
10.118" (257.00mm)
Applications :
CBRS
Package :
Bulk
Termination :
N Type Female
Series :
CBRS
Gain :
6.1dBi
Product Status :
Active
Features :
Base Product Number :
OC35506
VSWR :
1.5
Ingress Protection :
IP67
Mounting Type :
Bracket Mount
Number of Bands :
1
Frequency (Center/Band) :
3.625GHz
Frequency Range :
3.55GHz ~ 3.7GHz
Return Loss :
Frequency Group :
UHF (3GHz ~ 4GHz)
RF Family/Standard :
Navigation
Datasheets
OC35506P-FNF
TE Connectivity Laird OC35506P-FNF
1 Bands Whip, Straight UHF (3GHz ~ 4GHz) Bracket Mount N Type Female 3.625GHz 6.1dBi 10.118" (257.00mm) CBRS