O24M000000S002
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
O24M000000S002
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet
Download
Description
CLOCK OSCILLATOR
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Output :
CMOS, TTL
Voltage - Supply :
5V
Series :
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±100ppm
Height - Seated (Max) :
0.185 (4.70mm)
Package :
Bulk
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Ratings :
Product Status :
Obsolete
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
4-SOJ, 5.08mm pitch
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.512 L x 0.352 W (13.00mm x 8.95mm)
Frequency :
24 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current - Supply (Max) :
23mA
Datasheets
O24M000000S002
Introducing Oscillators Abracon O24M000000S002 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Output:CMOS, TTL, Type:XO (Standard), Operating Temperature:-10°C ~ 70°C, Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch, Mounting Type:Surface Mount, O24M000000S002 pinout, O24M000000S002 datasheet PDF, O24M000000S002 amp .Beyond Oscillators Abracon O24M000000S002 ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.