NX7021E0150.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NX7021E0150.000000
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Mount :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
150MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Pbfree Code :
yes
Output :
LVPECL
Series :
SaRonix-eCera™ NX
Height :
1.5494mm
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Fall Time-Max :
0.4ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Rise Time-Max :
0.4ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
Operating Frequency :
150MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
40mA
Factory Lead Time :
15 Weeks
Supply Voltage :
3.3V
Max Supply Current :
80mA