NX7021D0025.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NX7021D0025.000000
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL OSCILLATOR SEAM7050 T&R
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Series :
NX
Height :
1.4 mm
Length :
7 mm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Base Resonator :
Crystal
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
40mA
Type :
XO (Standard)
Width :
5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Load Capacitance :
50 pF
Package :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
80mA
Output :
LVPECL
Spread Spectrum Bandwidth :
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
25 ppm
Current Rating :
80 mA
Voltage - Supply :
3.3V
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
25 MHz
Output Format :
LVPECL
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Reel
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.061 (1.55mm)