NX3221E0100.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NX3221E0100.000000
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Operating Frequency :
100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.4ns
Output :
LVPECL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Rise Time-Max :
0.4ns
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
40mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Series :
SaRonix-eCera™ NX
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
80mA
Frequency :
100MHz