NX2520SA-24MHZ-EXS00A-CS11339
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NX2520SA-24MHZ-EXS00A-CS11339
Manufacturer
NDK
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
NDK
Product Category :
Crystals
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±10ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Type :
MHz Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Load Capacitance :
8pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
24MHz
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Tolerance :
±10ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
NX2520SA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohms