NX2016SA-48MHZ-EXS00A-CS08673
Mfr.Part #
NX2016SA-48MHZ-EXS00A-CS08673
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency :
48MHz
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Load Capacitance :
10pF