NX2016SA-24.305MHZ-EXS00A-CS08560
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Manufacturer
NDK
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.3050MHZ 7PF SMD
Manufacturer :
NDK
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
NX2016SA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Mode :
Fundamental
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
7pF
Frequency :
24.305MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm