NW-PA-11B02A-TAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NW-PA-11B02A-TAC
Manufacturer
NuWaves RF Solutions
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
200 to 2600 MHz, 10 W Psat
Stock
12
In Stock :
12
Manufacturer :
NuWaves RF Solutions
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
1.4A
Package / Case :
Module
Gain :
43dB
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Noise Figure :
Package :
Box
Series :
NuPower™
P1dB :
33dBm
Frequency :
200MHz ~ 2.6GHz
Voltage - Supply :
11V ~ 32V
Test Frequency :
2.6GHz
Datasheets
NW-PA-11B02A-TAC
NuWaves RF Solutions NW-PA-11B02A-TAC
43dB General Purpose 200MHz ~ 2.6GHz 11V ~ 32V P1dB:33dBm -
NW-PA-11B02A-TAC Overview
The RF amplifier type is General Purpose.Shipping overseas is convenient since the RF power Amplifier is packed in Module.It is possible for the Amplifiers RF to supply voltages of 11V ~ 32V.A 1.4A-shaped supply RF Amplifiers' current is used to operate it.
NW-PA-11B02A-TAC Features
RF Type General Purpose
11V ~ 32V voltage
1.4A current