NT28L90-QFN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NT28L90-QFN
Manufacturer
Semtech
Package / Case
QFN
Datasheet
Download
Description
IC LASER DRVR 2.5GBPS 3.3V 28QFN
Manufacturer :
Semtech
Product Category :
Laser Drivers
Published :
Data Rate :
2.5Gbps
Current - Bias :
100mA
Base Part Number :
NT28L90
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
28-QFN
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Type :
Laser Diode Driver
Package / Case :
QFN
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tray
Current - Modulation :
90mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
NT28L90-QFN
PMIC NT28L90 QFN
NT28L90-QFN Overview
NT28L90-QFN Features
Supplied in the QFN package
NT28L90-QFN Applications
There are a lot of Semtech Corporation
NT28L90-QFN Laser Driver ICs applications.
  • Camera
  • Video equipment
  • CPU power supply
  • Switching regulator
  • Multiple-power supply system
  • Digital audio player
  • Digital TV
  • Smartcard
  • Industrial equipment
  • DVD and CD-ROM drive
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL