NT22L33-QFN-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NT22L33-QFN-TR
Manufacturer
Semtech
Package / Case
QFN
Datasheet
Download
Description
IC LASER DRVR 1.25GBPS 5V 24QFN
Manufacturer :
Semtech
Product Category :
Laser Drivers
Factory Lead Time :
10 Weeks
Supplier Device Package :
24-QFN
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
QFN
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Current - Bias :
80mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Laser Diode Driver
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Modulation :
70mA
Voltage - Supply :
3.3V 5V
Base Part Number :
NT22L33
Data Rate :
1.25Gbps
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
NT22L33-QFN-TR
PMIC NT22L33 QFN
NT22L33-QFN-TR Overview
NT22L33-QFN-TR Features
Supplied in the QFN package
NT22L33-QFN-TR Applications
There are a lot of Semtech Corporation
NT22L33-QFN-TR Laser Driver ICs applications.
  • Personal communication device
  • Portable telephone
  • Electronic notebook
  • Camera
  • Video equipment
  • CPU power supply
  • Switching regulator
  • Multiple-power supply system
  • Digital audio player
  • Digital TV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL