NSR010A0X4-49Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NSR010A0X4-49Z
Manufacturer
ABB Embedded Power
Package / Case
5-SIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 0.59-6V
Manufacturer :
ABB Embedded Power
Product Category :
Current - Output (Max) :
10A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
0.59 ~ 6 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 3 :
Size / Dimension :
0.41 L x 0.27 W x 0.65 H (10.4mm x 6.8mm x 16.5mm)
Voltage - Input (Max) :
14V
Efficiency :
93.6%
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Output 4 :
Package / Case :
5-SIP Module
Voltage - Input (Min) :
4.5V