NSI45030ZT1G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NSI45030ZT1G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet
Download
Description
IC CCR/LED DVR 45V 30MA SOT223-4
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Current Regulation/Management
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
5
Terminal Pitch :
2.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
1.389W
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
3.5mm
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
4
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Position :
Dual
Halogen Free :
Halogen Free
Voltage - Input :
45V
Output Current per Channel :
30mA
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Sensing Method :
High/Low-Side
Height :
1.57mm
Published :
Lead Free :
Lead Free
Accuracy :
±15%
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Form :
Gull wing
Length :
6.5mm
Function :
Current Regulator
Base Part Number :
NSI45030
Power Dissipation :
1.389W