NS10165T6R8NNV
Mfr.Part #
NS10165T6R8NNV
Description
FIXED IND 6.8UH 5.22A 16.8 MOHM
Shielded
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
5.22A
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current - Saturation :
6A
Size / Dimension :
0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
16.8mOhm Max
Inductance :
6.8μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Frequency - Self Resonant :
20.7MHz
NS
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±30%
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Published :
Height Seated (Max) :
0.270 6.85mm
Number of Functions :
1
Datasheets
NS10165T6R8NNV
TAIYO YUDEN NS10165T6R8NNV
NS10165T6R8NNV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD