NS10155T150MNVV
Mfr.Part #
NS10155T150MNVV
Description
FIXED IND 15UH 3.4A 37.2MOHM SMD
Fixed Inductors
RMS Current (Irms) :
3.4A
Brand :
Qualification :
AEC-Q200
Product Status :
Active
Length :
10.1 mm
Product Height :
5.5mm
Material - Core :
Application :
Power
Type :
Wirewound
Diameter :
RoHS :
Details
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Frequency - Self Resonant :
15.5MHz
Q @ Freq :
Core Material :
Ferrite
Current - Saturation (Isat) :
4.03A
Packaging :
Cut Tape
Product :
Power Inductors
Inductance :
15 µH
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
3.4 A
Height :
5.5 mm
Inductance Tolerance :
± 20%
DC Resistance (DCR) :
37.2mOhm Max
Termination :
Standard
Product Length :
10.1mm
Series :
NS
Width :
10.1 mm
Ratings :
AEC-Q200
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Shielding :
Shielded
Core Type :
Wirewound
Product Category :
Power Inductors - SMD
Package :
Digi-Reel?
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Saturation Current :
4.03 A
Product Type :
Nonstandard
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Mounting Style :
PCB Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Height - Seated (Max) :
0.230" (5.85mm)
Self Resonant Frequency :
Product Width :
10.1mm
Datasheets
NS10155T150MNVV
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD