NS10145T680MNV
Mfr.Part #
NS10145T680MNV
Description
FIXED IND 68UH 1.45A 180MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.191 4.85mm
Current - Saturation :
1.66A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
7.4MHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Ratings :
AEC-Q200
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Inductance :
68μH
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
Shielding :
Shielded
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
100kHz
Number of Functions :
1
Published :
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
1.45A
Datasheets
NS10145T680MNV
TAIYO YUDEN NS10145T680MNV
NS10145T680MNV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD