NS10145T221MNV8
Mfr.Part #
NS10145T221MNV8
Description
FIXED IND 220UH 780MA 612MOHM SM
Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
910mA
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
4.5 mm
Tolerance :
±20%
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product :
Power Inductors
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
Width :
10.1 mm
Current Rating (Amps) :
780 mA
Product Length :
10.1mm
Supplier Device Package :
Product Width :
10.1mm
Packaging :
Reel
RMS Current (Irms) :
780mA
Ratings :
Core Material :
Ferrite
Material - Core :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Product Status :
Active
Diameter :
Termination :
Standard
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Product Height :
4.5mm
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Style :
PCB Mount
Length :
10.1 mm
RoHS :
Details
Saturation Current :
910 mA
Inductance :
220 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Brand :
Q @ Freq :
Package / Case :
Nonstandard
Application :
Power
Self Resonant Frequency :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Inductance Tolerance :
± 20%
Frequency - Self Resonant :
4.2MHz
Product Type :
Fixed Inductors
Product Category :
Power Inductors - SMD
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
DC Resistance (DCR) :
612mOhm Max
Datasheets
NS10145T221MNV8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD