NS10145T221MNV
Mfr.Part #
NS10145T221MNV
Description
FIXED IND 220UH 780MA 612MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.191 4.85mm
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
ONE SURFACE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
NS
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
612mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
910mA
Factory Lead Time :
13 Weeks
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
220μH
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Frequency - Self Resonant :
4.2MHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Lead Free :
Lead Free
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Current-Max :
0.78A
Tolerance :
±20%
Current Rating :
780mA
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
NS10145T221MNV
TAIYO YUDEN NS10145T221MNV
NS10145T221MNV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD