NS10145T150MNV
Mfr.Part #
NS10145T150MNV
Description
FIXED IND 15UH 3A 45.72 MOHM SMD
Stock
106
In Stock :
106
Fixed Inductors
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2015
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Nonstandard
Weight :
2.000002g
Height Seated (Max) :
0.191 4.85mm
Mount :
Surface Mount
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Surface Mount
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
45.72mOhm Max
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
Inductance :
15μH
Current - Saturation :
3.44A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
19MHz
Max DC Current :
3A
Height :
4.5mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current Rating :
3A
Size / Dimension :
0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
Datasheets
NS10145T150MNV
TAIYO YUDEN NS10145T150MNV
NS10145T150MNV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD