NS10145T102MNVV
Mfr.Part #
NS10145T102MNVV
Description
FIXED IND 1MH 320MA 3.1 OHM SMD
Fixed Inductors
Application :
Power
Inductance Tolerance :
± 20%
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Saturation Current :
410 mA
Features :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Self Resonant Frequency :
Product Height :
4.5mm
Frequency - Self Resonant :
1.7MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Mounting Type :
Surface Mount
Product Length :
10.1mm
Core Material :
Ferrite
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
NS
Product :
Power Inductors
Packaging :
Reel
Height :
4.5 mm
Product Width :
10.1mm
Mounting Style :
PCB Mount
Inductance :
1 mH
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
DC Resistance (DCR) :
3.1Ohm Max
Supplier Device Package :
Product Type :
AEC-Q200
Width :
10.1 mm
Qualification :
AEC-Q200
Current Rating (Amps) :
320 mA
RMS Current (Irms) :
320mA
Core Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
410mA
Tolerance :
±20%
Shielding :
Shielded
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Q @ Freq :
Length :
10.1 mm
Termination :
Standard
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Datasheets
NS10145T102MNVV
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD