NS10145T101MNV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NS10145T101MNV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 1.1A 276MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±20%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
Number of Functions :
1
Current - Saturation :
1.4A
Inductance :
100μH
Type :
Wirewound
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
276mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
1.1A
Height Seated (Max) :
0.191 4.85mm
Test Frequency :
100kHz
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Series :
NS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
NS10145T101MNV
TAIYO YUDEN NS10145T101MNV
NS10145T101MNV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD