NRT6045T4R7MMRR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRT6045T4R7MMRR
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 2.6A 36MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
NR, T Type
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
22MHz
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Tolerance :
±20%
Material - Core :
Ferrite
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
2.6A
DC Resistance (DCR) :
36mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Inductance :
4.7μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Digi-Reel®
Current - Saturation :
6A
Shielding :
Unshielded
Datasheets
NRT6045T4R7MMRR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD