NRS8030T4R7MJGJV
Mfr.Part #
NRS8030T4R7MJGJV
Description
FIXED IND 4.7UH 4A 28.6 MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
Test Frequency :
100kHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
POWER INDUCTOR
Halogen Free :
Halogen Free
Depth :
8mm
Inductance :
4.7μH
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Max DC Current :
4A
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Height :
3mm
Frequency - Self Resonant :
40MHz
DC Resistance (DCR) :
28.6mOhm Max
Current Rating :
4A
Current - Saturation :
3.6A
Material - Core :
Ferrite
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
NRS8030T4R7MJGJV
TAIYO YUDEN NRS8030T4R7MJGJV
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD