NRS6010T2R2MMGF
Mfr.Part #
NRS6010T2R2MMGF
Package / Case
2304 (6010 Metric)
Description
FIXED IND 2.2UH 1.7A 132MOHM SMD
Stock
321
In Stock :
321
Inductance :
2.2μH
Frequency - Self Resonant :
56MHz
Package / Case :
2304 (6010 Metric)
Series :
NR, S Type
Case Code (Imperial) :
2304
Depth :
6.2mm
DC Resistance (DCR) :
132mOhm Max
TR
Case Code (Metric) :
6010
Height :
1mm
Max DC Current :
1.9A
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
RMS Current (Irms) :
1.7A
Lead Pitch :
4mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
REACH SVHC :
Unknown
Inductance Tolerance :
20%
Tolerance :
±20%
Current Rating :
1.7A
Datasheets
NRS6010T2R2MMGF
TAIYO YUDEN NRS6010T2R2MMGF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD