NRH3012T6R8MNV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRH3012T6R8MNV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8UH 850MA 228MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
6.8μH
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
43MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Surface Mount :
yes
Rated Current-Max :
0.89A
Series :
NR, H Type
Current Rating (Amps) :
850mA
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
228mOhm Max
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Type :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
0.1MHz
HTS Code :
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
NRH3012T6R8MNV
NRH3012T6R8MNV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD