NRH3012T1R5NNV
Mfr.Part #
NRH3012T1R5NNV
Description
FIXED IND 1.5UH 1.6A 66 MOHM SMD
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Current - Saturation :
1.7A
Test Frequency :
0.1MHz
Inductance :
1.5μH
DC Resistance (DCR) :
66mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Rated Current-Max :
1.6A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
1.6A
Surface Mount :
yes
Frequency - Self Resonant :
95MHz
Datasheets
NRH3012T1R5NNV
NRH3012T1R5NNV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD