NR6012T330ME
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NR6012T330ME
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 530MA 840MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±20%
REACH SVHC :
Unknown
Test Frequency :
100kHz
Height :
1.2mm
Inductance Tolerance :
20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Construction :
Chip
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
13 Weeks
Inductance :
33μH
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Mount :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
HTS Code :
Series :
NR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Shielding :
Shielded
Depth :
6.2mm
ECCN Code :
EAR99
Max DC Current :
590mA
Material - Core :
Ferrite
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Halogen Free :
Halogen Free
Case/Size Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
RMS Current (Irms) :
530mA
Type :
Wirewound
Current Rating :
530mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
840mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
NR6012T330ME
TAIYO YUDEN NR6012T330ME
NR6012T330ME datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD