NMOQW406
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NMOQW406
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
STAINLESS BASE / WHIP, UNITY, 40
Stock
14
In Stock :
14
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Applications :
Gain :
2dBi
RF Family/Standard :
Pulse
Product Category :
Antennas
Subcategory :
Antennas
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
VSWR :
Features :
Frequency (Center/Band) :
418MHz
Product Status :
Active
Ingress Protection :
Return Loss :
Antenna Type :
Whip, Straight
Brand :
Mounting Type :
Magnetic
Frequency Range :
406MHz ~ 430MHz
Series :
Height (Max) :
7.000" (177.80mm)
Package :
Bag
Termination :
NMO
Number of Bands :
1
Power - Max :
200 W
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Datasheets
NMOQW406
Pulse Electronics NMOQW406
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Magnetic NMO 418MHz 2dBi 7.000" (177.80mm) -