NM2520V1R0M-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NM2520V1R0M-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Description
COMMON MODE CHOKE
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance :
0.13 Ω
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Package Height :
1.2 mm
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package Width :
2 mm
Core Material :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Construction :
Multilayer Chip
Shielded :
No
Test Frequency :
1 MHz
Inductance-Nom (L) :
1 µH
Reach Compliance Code :
Compliant
Case/Size Code :
Tolerance :
20%
Number of Terminals :
2
Number of Functions :
1
Rated Current-Max :
1.1 A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Package Length :
2.5 mm
Datasheets
NM2520V1R0M-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD