NLX3G14CMX1TCG
Mfr.Part #
NLX3G14CMX1TCG
Package / Case
8-XFLGA
Description
IC INVERT SCHMITT 3CH 3IN 8ULLGA
Supply Voltage :
2.5V
Radiation Hardening :
No
Base Part Number :
LX3G14
Package / Case :
8-XFLGA
Height Seated (Max) :
0.4mm
Operating Supply Voltage :
5V
Series :
MiniGate™
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Feature :
Schmitt Trigger
Logic Function :
Inverter, Schmitt Trigger
Number of Pins :
8
Schmitt Trigger :
yes
Propagation Delay :
4.9 ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pin Count :
8
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Family :
HC
JESD-609 Code :
e4
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
15pF
Terminal Position :
Dual
Logic Type :
Inverter
Mounting Type :
Surface Mount
Turn On Delay Time :
9.1 ns
Number of Functions :
3
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.9ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits :
3
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
Mount :
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Length :
1.45mm
Width :
1mm
Packing Method :
Tape and Reel
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V