NLX2G14CMUTCG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLX2G14CMUTCG
Manufacturer
onsemi
Package / Case
6-UFDFN
Datasheet
Download
Description
IC INVERT SCHMITT 2CH 2-IN 6UDFN
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Max I(ol) :
0.008 A
Mounting Type :
Surface Mount
Prop. Delay@Nom-Sup :
9.1 ns
Family :
2G
Published :
Base Part Number :
NLX2G14
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Number of Circuits :
2
Series :
MiniGate™
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-UFDFN
Schmitt Trigger :
yes
Power Supplies :
1.8/5V
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Pin Count :
6
Number of Terminations :
6
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
Width :
1mm
Logic Type :
Inverter
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Propagation Delay :
4.9 ns
Lead Free :
Lead Free
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.9ns @ 5V, 50pF
Halogen Free :
Halogen Free
Mount :
Surface Mount
Load Capacitance :
15pF
Terminal Position :
Dual
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
2
Terminal Pitch :
0.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
Tape and Reel
Height Seated (Max) :
0.55mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Supply Voltage :
2.3V