NLX2G14AMUTCG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLX2G14AMUTCG
Manufacturer
onsemi
Package / Case
6-UFDFN
Datasheet
Download
Description
IC INVERT SCHMITT 2CH 2-IN 6UDFN
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Logic Type :
Inverter
Length :
1.45mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-UFDFN
Schmitt Trigger :
yes
Quiescent Current :
1μA
Number of Pins :
6
Lead Free :
Lead Free
Pin Count :
6
Load Capacitance :
15pF
Packing Method :
Tape and Reel
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Functions :
2
Max I(ol) :
0.008 A
Feature :
Schmitt Trigger
Logic Function :
Inverter, Schmitt Trigger
Series :
MiniGate™
Number of Terminations :
Published :
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
Width :
1mm
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.9ns @ 5V, 50pF
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Family :
2G
Supply Voltage :
2.3V
Number of Circuits :
2
Terminal Form :
NO LEAD
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Pitch :
0.5mm
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Height Seated (Max) :
0.55mm