NLVVHC1GT50DFT2G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLVVHC1GT50DFT2G
Manufacturer
onsemi
Description
SINGLE NON-INVERTING BUFFER, TTL
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Prop. Delay@Nom-Sup :
9.5 ns
Number of Functions :
1
Logic IC Type :
Buffer
HTS Code :
Max I(ol) :
0.008 A
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Pin Count :
5
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Grade :
Military
Operating Temperature (Max) :
125°C
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Width :
1.25mm
Load Capacitance :
50pF
Family :
AHC/VHC/H/U/V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
5
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.65V
Power Supplies :
3.3/5V
Schmitt Trigger :
No
Propagation Delay (tpd) :
25.5 ns
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Form :
Gull wing
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Screening Level :
AEC-Q100
Terminal Position :
Dual
Length :
2mm
Height Seated (Max) :
1.1mm