NLFV32T-220K-EF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLFV32T-220K-EF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 120MA 480MOHM SMD
Stock
264
In Stock :
264
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Test Frequency :
2.52MHz
HTS Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
3225
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Imperial) :
1210
Number of Terminations :
2
DC Current :
120mA
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Material - Core :
Ferrite
Military Standard :
Not
Series :
NLFV
Inductance Tolerance :
10%
Self Resonant Frequency :
21MHz
Depth :
2.7mm
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
480mOhm Max
Max DC Current :
120mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
Inductance :
22μH
Shielding :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Current Rating :
120mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
NLFV32T-220K-EF
TDK Corporation NLFV32T-220K-EF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD