NLCV32T-R22M-EFRD
Mfr.Part #
NLCV32T-R22M-EFRD
Description
FIXED IND 220NH 2.4A 32.4MOHM SM
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case/Size Code :
Test Frequency :
25.2MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
32.4mOhm Max
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Inductance :
220nH
Q @ Freq :
10 @ 25.2MHz
Current Rating :
2.4A
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Series :
NLCV-EFD
Terminal Shape :
L BEND
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Frequency - Self Resonant :
400MHz
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Inductance Tolerance :
20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Datasheets
NLCV32T-R22M-EFRD
TDK Corporation NLCV32T-R22M-EFRD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD