NLCV32T-680K-PFD
Mfr.Part #
NLCV32T-680K-PFD
Description
FIXED IND 68UH 140MA 3.64OHM SMD
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
15 @ 2.52MHz
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Series :
NLCV-PFD
DC Resistance (DCR) :
3.64Ohm Max
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Test Frequency :
2.52MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Inductance :
68μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Current Rating :
140mA
Ratings :
AEC-Q200
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
NLCV32T-680K-PFD
TDK Corporation NLCV32T-680K-PFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD