NLCV32T-3R3M-EF
Mfr.Part #
NLCV32T-3R3M-EF
Description
FIXED IND 3.3UH 690MA 208MOHM SM
Test Frequency :
7.96MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Max DC Current :
1A
Frequency - Self Resonant :
54MHz
Weight :
15.989131mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
14 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Inductance Tolerance :
20%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height :
2.2mm
Current Rating :
690mA
Resistance :
160mOhm
Ferrite
Lead Free :
Lead Free
Quality Factor-Min (at L-nom) :
10
Termination :
SMD/SMT
Q @ Freq :
10 @ 7.96MHz
DC Current :
690mA
REACH SVHC :
No SVHC
Construction :
Chip
Depth :
2.7mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductance :
3.3μH
Shielding :
No
Series :
NLCV-EF
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
DC Resistance (DCR) :
208mOhm Max
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Datasheets
NLCV32T-3R3M-EF
TDK Corporation NLCV32T-3R3M-EF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD