NLCV32T-2R2M-EFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLCV32T-2R2M-EFR
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.2A 138MOHM SMD
Stock
115
In Stock :
115
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
7.96MHz
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
1210
Frequency - Self Resonant :
68MHz
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Shielding :
Unshielded
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
1.2A
Inductance :
2.2μH
DC Resistance (DCR) :
138mOhm Max
Material - Core :
Ferrite
Published :
2013
Inductance Tolerance :
20%
Number of Terminations :
2
Height :
2.2mm
HTS Code :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Max DC Current :
770mA
Case Code (Metric) :
Q @ Freq :
15 @ 7.96MHz
Construction :
Chip
Series :
NLCV-EF
Type :
Wirewound
Weight :
15.989131mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Datasheets
NLCV32T-2R2M-EFR
TDK Corporation NLCV32T-2R2M-EFR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD