NLCV32T-220K-PF
Mfr.Part #
NLCV32T-220K-PF
Description
FIXED IND 22UH 300MA 1.001OHM SM
Published :
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
DC Resistance (DCR) :
1.001Ohm Max
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Depth :
2.7mm
DC Current :
300mA
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
2.52MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount
Resistance :
770mOhm
Weight :
50.008559mg
Q @ Freq :
15 @ 2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Number of Pins :
2
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, 7 INCH
Number of Functions :
1
Construction :
RECTANGULAR
REACH SVHC :
No SVHC
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Material - Core :
Ferrite
JESD-609 Code :
e3
Inductance :
22μH
Q Factor :
15
Inductance Tolerance :
10%
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Max DC Current :
300mA
Frequency - Self Resonant :
21MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Series :
NLCV-PF
Military Standard :
Not
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Current Rating :
300mA
Radiation Hardening :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Height :
2.1844mm
Datasheets
NLCV32T-220K-PF
TDK Corporation NLCV32T-220K-PF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD