NLCV32T-101K-PF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLCV32T-101K-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 120MA 4.81OHM SM
Stock
860
In Stock :
860
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
120mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.0066mm
Case Code (Imperial) :
1210
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
796kHz
DC Current :
120mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Max Operating Temperature :
105°C
Published :
2006
Current Rating (Amps) :
120mA
Military Standard :
Not
REACH SVHC :
No SVHC
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Max DC Current :
120mA
Weight :
50.008559mg
Inductance Tolerance :
10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Series :
NLCV-PF
Mount :
Surface Mount
Height :
2.1844mm
DC Resistance (DCR) :
4.81Ohm Max
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
15 @ 796kHz
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Tolerance :
±10%
Test Frequency :
796kHz
Q Factor :
15
Inductance :
100μH
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ferrite
Depth :
2.7mm
Length :
3.4mm
Number of Pins :
2
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
NLCV32T-101K-PF
TDK Corporation NLCV32T-101K-PF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD