NLCV32T-100K-EFRD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLCV32T-100K-EFRD
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 600MA 504MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
504mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
30MHz
HTS Code :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
600mA
Material - Core :
Ferrite
Rated Current-Max :
0.6A
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Case/Size Code :
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Test Frequency :
2.52MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
10μH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Functions :
1
Type :
Wirewound
Q @ Freq :
20 @ 2.52MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Shape :
L BEND
Inductance Tolerance :
10%
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Series :
NLCV-EFD
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shielding :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Datasheets
NLCV32T-100K-EFRD
TDK Corporation NLCV32T-100K-EFRD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD