NLCV25T-6R8M-EFD
Mfr.Part #
NLCV25T-6R8M-EFD
Description
FIXED IND 6.8UH 275MA 1.3OHM SMD
Stock
30
In Stock :
30
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Q @ Freq :
20 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current Rating :
275mA
Terminal Shape :
L BEND
Published :
2013
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Construction :
RECTANGULAR
Inductance :
6.8μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Test Frequency :
7.96MHz
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
39MHz
Number of Terminations :
2
Rated Current-Max :
0.275A
Shielding :
Unshielded
Inductance Tolerance :
20%
Series :
NLCV-EFD
Datasheets
NLCV25T-6R8M-EFD
TDK Corporation NLCV25T-6R8M-EFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD