NLCV25T-4R7M-EF
Mfr.Part #
NLCV25T-4R7M-EF
Description
FIXED IND 4.7UH 285MA 1.04OHM SM
Stock
533
In Stock :
533
1
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
L BEND
Test Frequency :
7.96MHz
Inductance :
4.7μH
Series :
NLCV-EFD
HTS Code :
Inductance Tolerance :
20%
Published :
2013
DC Resistance (DCR) :
1.04Ohm Max
1 (Unlimited)
Rated Current-Max :
0.285A
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Frequency - Self Resonant :
43MHz
Q @ Freq :
20 @ 7.96MHz
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Current Rating :
285mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Shielding :
Unshielded
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
NLCV25T-4R7M-EF
TDK Corporation NLCV25T-4R7M-EF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD