NLC565050T-681K-PF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLC565050T-681K-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
2220 (5650 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680UH 100MA 10 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Chip
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Height :
5mm
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
10Ohm Max
Inductance :
680μH
Military Standard :
Not
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.220Lx0.197W 5.60mmx5.00mm
Type :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
2220 (5650 Metric)
Core Material :
Ferrite
Q Factor :
20
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Packing Method :
TR
Series :
NLC
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Max DC Current :
100mA
Current Rating :
100mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Depth :
5.3mm
Test Frequency :
796kHz
Frequency - Self Resonant :
2.2MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Published :
Case Code (Metric) :
Number of Functions :
1
Tolerance :
±10%
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Shielding :
No
Mount :
Surface Mount
DC Current :
100mA
TDK Corporation NLC565050T-681K-PF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD