NLC453232T-221K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLC453232T-221K
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220UH 120MA 9 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Terminal Shape :
J BEND
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
120mA
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
3.2004mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Series :
NLC
Frequency - Self Resonant :
5.5MHz
Test Frequency :
796kHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
DC Resistance (DCR) :
9Ohm Max
Published :
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
220μH
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
No
Type :
Wirewound
Case/Size Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Rated Current-Max :
0.12A
Lead Free :
Contains Lead
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Case Code (Imperial) :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
NLC453232T-221K
TDK Corporation NLC453232T-221K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD