NL5512DH-166-1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NL5512DH-166-1
Manufacturer
Broadcom
Description
NL5000CJTHOR_18M 166MHZ 288B
Manufacturer :
Broadcom
Product Category :
RF Switches
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
NL5512DH-166-1
NL5512DH-166-1 Overview
NL5512DH-166-1 Features
NL5512DH-166-1 Applications
There are a lot of Broadcom Limited
NL5512DH-166-1 RF Switches applications.
  • IF switching
  • Tuner modules
  • Antenna diversity switching
  • Cellular/PCS Base Stations
  • ISM
  • Wireless Local Loop
  • Smartphones
  • Tablets
  • Mobile devices
  • Smart metering
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Nisshinbo Micro Devices
    SPDT SWITCH GAAS MMIC
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH 6GHZ 6QFN
  • CEL (California Eastern Laboratories)
    IC RF SWITCH SPDT 3GHZ 6MINIMOLD
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH SPDT 6GHZ 6MLPD