NL453232T-331J-PF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NL453232T-331J-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330UH 85MA 14 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Core Material :
Ferrite
DC Current :
85mA
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
85mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Military Standard :
Not
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Series :
NL
Resistance :
14Ohm
Pbfree Code :
yes
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Q Factor :
40
Inductance Tolerance :
5%
Number of Functions :
1
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Type :
Wirewound
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Test Frequency :
796kHz
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Weight :
179.991122mg
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
REACH SVHC :
No SVHC
Frequency - Self Resonant :
3.5MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
3.4mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Published :
Lead Free :
Lead Free
Shielding :
No
Inductance :
330μH
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Max DC Current :
85mA
DC Resistance (DCR) :
14Ohm Max
Datasheets
NL453232T-331J-PF
TDK Corporation NL453232T-331J-PF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD