NL17SZ32P5T5G
Mfr.Part #
NL17SZ32P5T5G
Package / Case
SOT-953
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT953
Gates and Inverters
Pin Count :
5
Propagation Delay :
4.5 ns
Terminal Position :
Dual
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.8mm
Series :
17SZ
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
5
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Logic Type :
OR Gate
Factory Lead Time :
2 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Part Number :
17SZ32
Family :
LVC/LCX/Z
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.4mm
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
JESD-609 Code :
e3
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.5ns @ 5V, 50pF
Published :
Quiescent Current :
1μA
Terminal Form :
Flat
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage :
5V