NL17SZ14XV5T2
Mfr.Part #
NL17SZ14XV5T2
Package / Case
SOT-553
Description
IC INVERT SCHMITT 1CH 1IN SOT553
Gates and Inverters
Radiation Hardening :
No
Published :
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Terminal Form :
Flat
Schmitt Trigger Input :
yes
Pin Count :
5
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.9ns @ 5V, 50pF
Lead Free :
Lead Free
Quiescent Current :
1μA
Propagation Delay :
5.9 ns
Number of Functions :
1
Number of Pins :
5
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Power Supplies :
3.3V
Number of Terminations :
Number of Gates :
1
Factory Lead Time :
5 Weeks
Packing Method :
Tape and Reel
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Turn On Delay Time :
15.6 ns
JESD-609 Code :
e3
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Width :
1.3mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max I(ol) :
0.024 A
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Mounting Type :
Surface Mount
Base Part Number :
17SZ14
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Family :
LVC/LCX/Z
Package / Case :
SOT-553
Mount :
Surface Mount
Supply Voltage :
1.8V
Height :
600μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.7mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Series :
17SZ
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V